2036

Pe întreaga perioadă de decretare a stării de urgenţă, activitatea Muzeului Banatului Montan Reşiţa în ceea ce priveşte conservarea preventivă şi inventariere a patrimoniului cultural mobil deţinut de instituţia noastră a avut ca scop pregătirea muzeului pentru a ne redeschide porţile pentru Dumneavoastră - vizitatorii noştri.

Cu toate acestea, situaţia actuală şi, mai presus de toate, grija noastră pentru sănătatea tuturor celor care ne calcă pragul ne determină să nu deschidem muzeul pentru public începând cu data de 15 mai 2020.

Pentru ca muzeul să fie un mediu sigur pentru sănătatea şi siguranţa vizitatorilor noştri, vom aştepta normele generale de securitate biologică ce urmează a fi publicate de organele abilitate, le vom implementa şi apoi vă vom aştepta cu mult drag să ne vizitaţi.

Vă vom ţine la curent cu stadiul măsurilor pe care le implementăm şi data la care vom putea redeschide muzeul pentru public.
în speranţa că ne vom revedea cât de curând, vă mulţumim pentru înţelegere.

Click aici pentru a vizualizarea documentului.